Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

KSBÜ'de Sempozyum Günleri

04 Ekim 2019 Cuma - Görüntülenme: 1482

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitemizde 4. Mutipl Sklerozda Fizyoterapi ve Nörorehabilitasyon Sempozyumu başladı. Sempozyum 2 gün sürecek.

KSBÜ- Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesinde düzenlenen etkinliğin açılış konuşmasını, sempozyumu organize eden KSBÜ Nöroloji AD Başkanı Prof. Dr. Sibel Canbaz Kabay yaptı. Kabay bu sempozyumun öneminden bahsederek, “2 gün sürecek sempozyumumuza ülkemizin önemli üniversitelerinden 43 hocamız katılım sağlayacak. Kütahya bu alanda önemli çalışmalar yapmaktadır. Örneğin Türkiye’nin ilk MS hasta eğitimi okulu Kütahya’da açıldı. Biz bu tarz sempozyumlar ile bu alana önemli katkılar sağlamayı amaçlıyoruz. Bu sempozyumla Multipl Skleroz (MS) hastalığında fiziksel, bilişsel ve sosyal yönü ile nörorehabilitasyon uygulamaları ve yenilikleri tartışılacak; alanında geniş bilgi ve tecrübeye sahip değerli hocalarımızın deneyimlerini paylaşılacak. Hepimiz yol gösterici bir bakış açısı kazanmış olacağız.’’ diye konuştu.

Prof. Dr. Kabay’ın konuşmasının ardından Rektörümüz Prof. Dr. Vural Kavuncu, üniversitenin daha bir yaşında olmasına rağmen bu tarz önemli organizasyonlara ev sahipliği yapabilecek kapasiteye ulaştığını dile getirdi. Rektör Kavuncu, “Bu etkinliğin Kütahya’da olmasından mutluyum. Kütahya hem kuruluşun hem kurtuluşun şehri. Önemli sempozyumların Kütahya’da, KSBÜ ev sahipliğinde yapılması için çalışacağız. Sempozyuma gelen değerli hocalarımız Kütahya’yı da tanıma fırsatı bulacak. MS Polikliniğimiz biraz nam da saldı doğrusu. Buraya kurulan düzen ve başarılı çalışmalardan dolayı çevre illerden ciddi bir hasta yoğunluğu olduğunu biliyorum. Son dönemlerde de başka iddialı olduğumuz alan da rehabilitasyon. Fiziksel tıp ve rehabilitasyon alanında da önemli bir altyapıya sahibiz. Bunların hepsi birleşince multidisipliner çalışmalar ortaya çıkıyor. 4. Mutipl Sklerozda Fizyoterapi ve Nörorehabilitasyon Sempozyumu’nun Kütahya’da yapılması için gayret sarf edenlere teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı. 

Açılış konuşmalarının ardından farklı üniversitelerden gelen öğretim elemanları bildiri sundular. Yoğun bir program akışıyla geçecek olan sempozyum 2 gün sürecek. 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )