Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİNDE MEZUNİYET COŞKUSU

27 Haziran 2024 Perşembe - Görüntülenme: 469

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Diş Hekimliği Fakültesinde mezuniyet coşkusu yaşandı.

Mezuniyet programına Rektör Prof. Dr. Ahmet Tekin, Rektör Yardımcısı ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sezgin Zeren, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatma Emel Koçak, Sağlık Bilimleri Fakültesi (SBF) Dekanı Prof. Dr. Sultan Güçlü, Genel Sekreter Kutlu Önal, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve aileleri katıldı.

Rektör Yardımcısı ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sezgin Zeren gerçekleştirdiği konuşmada, "Öğrencilerimiz sağlık ailesine katılıyorlar. Sağlıkçıların gerek pandemi gerek diğer büyük afetler dolayısıyla öneminin daha da arttığı gözlemlenmiştir. Tüm öğrencilerimizi emeklerinden dolayı tebrik eder ve öğrencilere de büyük emek gösteren aileleri ve hocalarına teşekkür ederim." diye konuştu.

Rektör Prof. Dr.Tekin ise yaptığı konuşmada, KSBÜ ve Diş Hekimliği Fakültesi hakkında bilgilendirme yaparak bu fakülteden artık mezun vermenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Rektör Tekin ayrıca tüm mezun öğrencileri ile ailelerini ve hocalarını tebrik ederek, "Yaratılmış en güzel varlık olan insana hizmet edeceksiniz. O yüzden bu mesleği seçtiğiniz için tebrik ederim. Bugün siz değerli öğencilerimiz birer mezun olarak sağlık ailesine katılmaya hazırsınız.  Hekimlik ağrı kesme sanatıdır. Meslek hayatınız boyunca karşısınızdaki insana büyük değer gösterin. Hastalarımızla iyi iletişim sağlayın. Konuşan hekim iyi hekimdir. Tüm yaşantınızda empati yapın. Yolunuz açık olsun. Her zaman yanınızdayız." dedi.

Konuşmaların ardından Diş Hekimliği Fakültesini başarıyla bitiren öğrencilerimize başarı plaketleri takdim edildi.

Program, hekimlik andının okunması, diploma takdimi ve kep atma töreniyle son buldu.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )