Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

TIP FAKÜLTESİNDE MEZUNİYET COŞKUSU

28 Haziran 2024 Cuma - Görüntülenme: 604

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Tıp Fakültesinde mezuniyet coşkusu yaşandı.

Mezuniyet programına Kütahya Valisi Musa Işın, Kütahya Milletvekili Adil Biçer, Kütahya Milletvekili Mehmet Demir, Kütahya Milletvekili İsmail Çağlar Bayırcı, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hv. Tuğg. Mustafa Baş, Kütahya Belediye Başkanı Eyüp Kahveci, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Tekin, İl Emniyet Müdürü Hakan Sıralı, İl Jandarma Komutanı Murat Kırbaç, İl Sağlık Müdürü Dr. Ertuğrul Ünkoç ve diğer protokol üyeleri, akademisyenler ile öğrenciler ve aileleri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatma Emel Koçak, mezuniyet programına katılanları selamlayarak mezun öğrencilerimizi tebrik etti. 

Prof. Dr. Ahmet Tekin ise yaptığı konuşmada, KSBÜ Tıp Fakültesi hakkında bilgilendirme yapıp, öğrencilerin uzun eğitim maraton sürecinden bahsederek Türkiye'nin sağlık temalı bir üniversitesi olarak öğrencileri en donanımlı şekilde yetiştirmek adına büyük gayret gösterdiklerini ifade etti. Rektör Tekin ayrıca mezun öğrencilere, "Mesleğimiz 
çok kutsal bir meslek. İnsana dokunan bir meslek. Yaratılmış en güzel varlık olan insana hizmet edeceksiniz. O yüzden bu mesleği seçtiğiniz için tebrik ederim. Allah yolunuzu açık etsin, ayağınıza taş değdirmesin. Başarılarınız daim olsun." dedi.

Kütahya Millevekili Adil Biçer ise gerçekleştirdiği konuşmada, doktorluk mesleğinin öneminden bahsederek, KSBÜ'nün sağlık temalı bir üniversite olarak Türkiye'deki özelliğini ve değerini hatırlattı.

Konuşmaların ardından başta Kütahya Valisi Musa Işın olmak üzere Tıp Fakültesini başarıyla bitiren öğrencilerimize başarı plaketleri takdim edildi.

Program, diploma takdimi, hekimlik andının okunması ve kep atma töreniyle son buldu.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )